Még sosem tanult ennyi külföldi diák magyar egyetemen, mint idén ősszel
Átlépte a 35 ezret az alap-és mesterszakokon, valamint az osztatlan képzéseken tanuló külföldi hallgatók száma.
Átlépte a 35 ezret az alap-és mesterszakokon, valamint az osztatlan képzéseken tanuló külföldi hallgatók száma.
A hallgatók tandíja mellett a Stipendium Hungaricum program a lakhatást és az ösztöndíjat is finanszírozza.
Átlépte a 40 ezret a magyar egyetemeken tanuló külföldi hallgatók száma.
Mutatjuk, melyik magyar egyetemek a legnépszerűbbek az alapszakra járó külföldi egyetemisták körében.
A Magyarországon tanuló egyetemisták mindössze körülbelül 10 százaléka külföldi állampolgár.
A külföldi hallgatók magas létszáma hatással van a lakáspiacra, az árakra, és a holland hallgatók hozzáférhetőségére is.
Vizsgálatot követeltek a hallgatók, miután megtudták, hogy az ELTE külföldiek számára látogatható Summer University négyhetes programján két amerikai fehér nacionalista is részt vett.
Van köztük, aki műfordítással, tolmácsolással foglalkozna és olyan is, aki a pekingi egyetemen oktatná a magyar nyelvet.
Majdnem negyvenezer külföldi hallgató tanul Magyarországon, több felsőoktatási intézményben egészen színes, multikulturális a közeg. Ezzel mindenki nyer, a magyar és a más országból érkező egyetemisták is – nyitottságot, nyelvtudást, értékes kapcsolatrendszert. De milyen japán, thai vagy pakisztáni hallgatóként nálunk tanulni, és van-e olyan magyar szokás, ami eleinte furcsa volt számukra?
A diákok az ukrán légtér lezárása miatt nem tudnak hazajutni.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
Visszaesett a Magyarországon tanuló Erasmus-ösztöndíjasok száma a koronavírus-járvány miatt, ezt pedig a főként külföldi hallgatókra specializálódott hostelek, magánkollégiumok üzemeltetői is a saját bőrükön érzik. Van, ahol már szállást, reggelit és ingyen wifit tartalmazó „karanténcsomagot” is kínálnak a külföldről érkező egyetemistáknak.
A Magyarországon tanuló külföldi diákokat is megviselte a koronavírus-járvány miatti bezártság - írta szerdai számában a Népszava a Tempus Közalapítvány felmérését idézve.
A hatóság szerint véletlen hiba történt, de gyorsan észrevették. Addigra viszont már késő volt, ugyanis a diákok közül többen is kibontották és tesztelték is magukat velük.
A téma nagyon aktuális, ugyanis “a rendkívüli helyzetben elszaporodóban vannak azok a cselekmények, melyek hátrányosan érintik a városban tanuló külföldi diákokat” - írja.
A külföldi állampolgárságú hallgatók száma és aránya folyamatosan nő a magyarországi felsőoktatásban - írja a Világgazdaság.
Mintegy hetven ország diákjai vesznek rész a 2013-ban elindított Stipendium Hungaricum kiválósági ösztöndíjprogramban, amelynek keretében külföldi hallgatók magyar egyetemeken tanulhatnak - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának nemzetközi ügyekért felelős államtitkára szerdán az M1 aktuális csatornán.
Lassan, de biztosan átalakul a nemzetközi felsőoktatási piac? Ezt a kérdést próbálják megválaszolni kutatók világszerte. Több ázsiai ország mindenesetre mindent bevet, hogy felsőoktatási intézményei versenyezni tudjanak a neves brit és amerikai egyetemekkel.
Elfogadták a kancelláriarendszer bevezetését, aláírásgyűjtésbe kezdtek az Óbudai Egyetemen az intézmény önállóságának megőrzéséért, folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
Lassan, de folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma a magyar egyetemeken és főiskolákon, a 2017/2018-as tanévben már több mint harmincezren választottak magyar felsőoktatási intézményt. A legtöbben Németországból, Kínából, Iránból, Szerbiából, Szlovákiából és Romániából érkeznek, de szváziföldi, csádi és botswanai hallgatója is volt az egyetemeknek.